Цитата
"Десантний корабель має всі можливості для використання у військових та гуманітарних операціях у будь-якій точці світу. Завдяки судну TCG Anadolu, Туреччина увійде до світових лідерів у сфері технологій, систем і рішень, що змінюють ситуацію на місцях", - запевнив Ердоган.
Деталі
Він нагадав, що реалізація проєкту TCG Anadolu розпочалася 30 квітня 2016 року. Судно було спущено на воду у травні 2019 року, а з червня 2022 року продовжувалися випробування флагмана турецького флоту.
"Рівень вітчизняних технологій на судні досягає 70%", - сказав президент.
Ердоган зазначив, що на судні завдовжки 231 метр і завширшки 32 метри можливе розміщення десанту чисельністю в батальйон, що дозволяє оперативно перекидати сили в будь-яку частину регіону та світу.
"Судно розраховано загалом на перевезення 94 одиниць техніки, у тому числі 13 танків, 27 БТР-амфібій та 6 БТР. На палубі можуть розміщуватися 10 вертольотів та 11 ударних БпЛА. Ангар судна розрахований ще на 19 вертольотів та 30 дронів. Судно також може вміщувати чотири катери", - перерахував президент, додавши, що на судні працює госпіталь із двома операційними.
Ердоган зазначив, що розвиток вітчизняного оборонпрому був непростим завданням і назвав 2023 рік "новим початком на шляху успіхів" турецького оборонпрому.
Нагадаємо
У Туреччині планують запустити у космос свій перший спостережний супутник.