Цитата
"У січні ми були майже близькі до заклику до евакуації населення. Найгірший блекаут тривав 14 годин. Не було ні світла, ні води, ні опалення. На щастя, погода була м'якою. Але ситуація була дуже складною. Ти встаєш і не можеш прийняти душ. Ти не можеш злити воду в туалеті, не можеш подзвонити, тому що мобільний телефон не працює. Також не працює телебачення, радіо та інтернет", - розповів Кличко.
Деталі
За його словами, місцевій владі потрібно було "багато сил і енергії", щоб підтримувати запаси, а працівники комунальних служб "працювали цілодобово".
"Щодо так званої високоточної зброї росіян, якою вони хотіли знищити нашу інфраструктуру: вони атакували нашу третю електростанцію біля головного залізничного вокзалу, але також зруйнували багато житлових будинків у цьому районі. Багато людей померло", - сказав Кличко.
Він зауважив, що Київ не є містом, яке знаходиться на лінії фронту, проте російські окупанти знищили 800 будівель, унаслідок атак загинуло 160 цивільних, з них - п'ятеро дітей. Кличко зазначив, що на відновлення інфраструктури до "довоєнного стану" знадобиться "півтора-два роки".
"Ця війна зруйнувала нашу економіку та інфраструктуру. Щоб все це відновити, знадобиться багато грошей і часу", - зауважив міський голова.
Наразі, зазначив Кличко, Київ "набагато безпечніший", ніж кілька місяців тому, зокрема завдяки системам IRIS-T, які Берлін надав Україні. Він подякував німцям за надану підтримку, але водночас розкритикував уряд Німеччини за неквапливість.
"Німецький уряд ухвалює свої рішення надто повільно, і за це ми платимо найвищу ціну – життя наших солдатів та життя наших громадян", – підсумував Кличко.
Нагадаємо
Міський голова Віталій Кличко в інтерв'ю Spiegel наприкінці грудня 2022 року запевнив, що у Києві проживає майже стільки ж людей, скільки було до початку повномасштабної війни.