Цитата
"Вважається, що російські військові кораблі працювали на місці подій лише за кілька днів до атаки на газопроводи "Північний потік-1" та "Північний потік-2", - пише видання, зазначаючи, що на це вказує дослідження.
Деталі
Вибухи на газопроводах сталися 26 вересня. Видання вказує, що "на супутникових знімках видно, що в ніч на 21 вересня військово-морську базу рф в Калінінграді залишили щонайменше три підозрілі кораблі". "На "СС-750" є міні-субмарина з грейферним озброєнням, буксири "СБ-123" і "Александр Фролов" оснащені перевантажувальними кранами", - пише видання.
Як повідомляється, "по дорозі на захід два буксири один раз надіслали дані про місцезнаходження у другій половині дня 21 вересня". "Коли ввечері вони мали прибути на місце злочину, данський патрульний катер вийшов для перевірки майбутнього місця злочину", - ідеться у матеріалі. "Після того, як він прибув вранці 22 вересня, до нього приєдналися шведські сили", і вони "взяли курс на Калінінград", зазначає видання.
"Ще три кораблі ВМФ росії могли входити до складу об'єднання для військового прикриття операції: корабель-розвідник "Сизрань", корвет "Сообразітельний" і фрегат "Ярослав Мудрий". Міноборони росії повідомило, що корвет та фрегат супроводжували конвой кораблів у навчальних цілях", - вказується у статті.
"Балтійський флот рф 19 вересня почав масштабні маневри, які, можливо, слугували прикриттям для реальних завдань. Серед іншого, були задіяні спецпідрозділи з Калінінграда, підготовлені для проведення підводних диверсій", - зазначає видання.
Генпрокурор, данські та шведські слідчі, як вказано, не захотіли коментувати діяльність вмф рф на прохання t-online.
Доповнення
Британське видання The Times повідомило напередодні, що поблизу газопроводів "Північного потоку" у Балтійському морі, незадовго до вибухів на цих обʼєктах, були помічені військовий корабель Данії і шведські патрульний корвет та літак-розвідник.