У Повітряних силах озвучили список ракет, які Україна може збивати, а які – ні
Київ • УНН
КИЇВ. 16 березня. УНН. Збройні сили України мають на озброєнні комплекси, які здатні збивати крилаті ракети, проте поки що Сили оборони неспроможні знищувати балістичні ракети. Список ракет в інтерв’ю 24 каналу озвучив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, передає УНН.
Деталі
За словами Ігната, Україна здатна збивати крилаті ракети з комплексів Бук-М1 та С-300.
Наразі ЗСУ можуть знищувати:
- "Калібр" (3М14) – крилату ракету морського базування, якою ворог атакує з Чорного моря;
- Х-101/Х-555/Х-55 – крилаті ракети повітряного базування;
- Р-500 (9М728) – крилату ракету наземного базування зі складу комплексу "Іскандер-К" (аналог "Калібра");
- Х-59 – керовану авіаракету "повітря-земля";
- Х-35 – протикорабельну ракету повітряного, морського або берегового базування.
Балістичні ракети, які поки не вдається збити:
- "Іскандер-М";
- "Точка-У";
- Х-22;
- Р-800 "Онікс" – надзвукові протикорабельні крилаті ракети берегового базування, які часто запускають по Одещині;
- С-300/400/500 – зенітні керовані ракети;
- Х-31П та подібні ракети "повітря-земля" меншої дальності, "вузькопрофільні" антирадарні ракети "нижчої тактичної ланки".
Цитата
"Всі ці ракети летять швидко – по балістичній траєкторії і фактично падають на ціль із величезною швидкістю. Для того, щоб збити те, що вже падає, потрібні спеціальні зенітні ракетні системи", – пояснив Ігнат.
За його словами, Повітряні сили не збили жодної зі 120 ракет Х-22, які були випущені з початку повномасштабної війни.
"Коли ракета летить із такою великою швидкістю і входить у зону ураження ЗРК, в обслуги С-300, скажімо, є усього до 40 с, щоб її виявити, захопити радаром та здійснити пуск", – наголосив речник.
Для таких цілей, зокрема, необхідні ЗРК Patriot та FSAF SAMP/T. Проте Ігнат зазначив, що можна пробувати збити Х-22 із NASAMS та Iris-T, однак ці комплекси мають "перебувати в потрібний час і в потрібному місці".
“Найбільшою загрозою для України наразі є гіперзвукова аеробалістична ракета Х-47 "Кинджал", що застосовується з літаків МіГ-31К. Складність її ураження умовно в кілька разів вища, ніж тієї ж Х-22, через значно вищу швидкість польоту, ще менший час на реагування техніки і людини”, – додав Ігнат.
Доповнення
Через удари по українській інфраструктурі росія втрачає свій стратегічний запас ракет, на відновлення якого знадобляться роки. З 11 вересня по поточний час українськими Силами ППО збито близько 700 ворожих ракет.