В Ізраїлі сотні тисяч демонстрантів продовжують протестувати на мітингах проти судової реформи
Київ • УНН
КИЇВ. 19 березня. УНН. Сотні тисяч протестувальників знову вийшли на вулиці в містах Ізраїлю, виступаючи проти судової реформи, пише УНН з посиланням на The Times of Israel.
Деталі
Повідомляють, що сотні тисяч ізраїльтян у суботу ввечері взяли участь у загальнонаціональних демонстраціях, які проводять 11-й тиждень поспіль, проти планів уряду щодо ослаблення судової системи.
Цей законопроєкт обмежить вплив Верховного суду на процес ухвалення базових законів, дозволить парламентаріям оскаржувати рішення Верховного суду, дасть уряду контроль над процедурою призначення суддів.
Як зазначається, організатори протесту пообіцяли посилити демонстрації, якщо коаліція не зупинить свої законодавчі пропозиції, які мають висунути наступного тижня.
Понад 260 тисяч людей вийшли на демонстрації по всій країні, зокрема 175 тисяч у Тель-Авіві, 20 тисяч у Хайфі, 4 тисячі в Нетанії, 11 500 тисяч у Герцлії, 18 тисяч у Кфар-Сабі та 6 тисяч у Беер-Шеві. Близько 10 тисяч протестувальників зібралися біля резиденції президента в Єрусалимі.
Що передувало
Пропозиція Нетаньягу викликала тижні масових протестів з боку десятків тисяч ізраїльтян, критику з боку бізнес-лідерів, економістів і юристів. Військові резервісти погрожували припинити явку на службу, якщо правки судової системи пройдуть. Навіть деякі з найближчих союзників Ізраїлю, зокрема США, закликали до обережності.
Раніше в середу високопоставлена делегація єврейсько-американських лідерів здійснила раптовий візит до Ізраїлю, щоб закликати лідерів знайти компроміс. У федерації заявили, що це був перший візит у новітній історії, коли така делегація була спрямована на обговорення ізраїльської політики з ізраїльськими лідерами.
Американські євреї, як правило, займають ліберальні політичні позиції і ототожнюють себе з ліберальними течіями іудаїзму, які боролися за визнання в Ізраїлі. Безліч єврейських груп висловили стурбованість тим, що капітальні зміни судової системи можуть послабити права меншин і релігійний плюралізм.